YENİ CLA BENİ ÇAĞIRIYOR

Modayı yakından takip edenler iyi bilir, geçtiğimiz günlerde İstanbul Moda Haftası yaşandı. Bu yılın en büyük sürprizi Mercedes-Benz’in sponsorluğunu üstlendiği dünya çapındaki moda organizasyonlarının arasına İstanbul’u da eklemesi oldu. IMG Fashion tarafından yürütülen New York, Miami, Berlin, Sidney, Moskova ve Tokyo Moda Haftaları ile Zürih ve Sidney Moda Günleri’nin isim sponsoru olan Mercedes-Benz, markası ve moda arasında güçlü bir bağ oluşturmaya hızla devam ediyor.

Moda Haftasında en çok dikkat çekenler tabiî ki tasarımlar ve mankenler. Fakat ben ve benim gibi araba meraklılarının en çok ilgisini çeken ise kapıdan içeri girer girmez göz kırpan Mercedes Benz’in en yenisi CLA serisi oldu.

 

 

mercedes cla ifw

Büyüsüne kapılmamak mümkün değil. Parlak spotların altında sizi mıknatıs gibi kendisine çekiyor. Bir bakıyorsunuz şoför koltuğuna oturmuşsunuz bile.

Hazır içine binmişken alıp gitmeyi düşünmedim değil. İçindeki konfor sizi hemen kucaklıyor ve inmenize izin vermiyor.

Mercedes-Benz Fashion Week İstanbul organizasyonuna gelenler aslında, markanın bu yeni CLA serisinin Türkiye lansmanına da şahit olmuş oldular.

Markayı yakından takip edenler yeni modelde şunu fark edecekler ki klasik Mercedes Benz çizgisi modern bir şekilde yorumlanmış. 4 kapılı coupé tasarımıyla, dikkat çeken çarpıcı yan çizgileri ve atletik yapısı CLA’yı daha da çekici hale getiriyor. Hele birde Jüpiter Kırmızı’sı var ki görünce ne demek istediğimi anlayacaksınız.

mercedes benz cla

Teknik donanımda neler var merak edenler için: Radar tabanlı Collision Prevention Assist’in (çarpma önleme yardımcısı), uyku algılama sistemi Attention Assist, Kör Nokta Desteği, Şerit Koruma Desteği, karşıdan gelen sürücüyü rahatsız etmeyecek far desteği gibi özellikler ilk dikkat çekenler.

Moda Haftasındaki bu sürpriz misafiri görmeye giden bayanları ise küçük bir hediye bekliyordu. Bir bayanın en çok ihtiyacı olan şey tabiî ki her an yanında taşıyabileceği şık bir ayna. Bu ince detayla bizi mutlu eden Mercedes Benz ekibine teşekkürler.

Bu bölümün sonunda aslında Mercedes-Benz Türk ekibine teşekkür etmemiz gereken daha önemli bir konu var bence. O da, Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı’yla (TEGV) birlikte trafiğin en savunmasız katılımcıları olan “çocuklara trafikte doğru ve dikkatli davranmalarını” sağlayacak yeni bir eğitim programı başlatmış olmaları. Ülke olarak bu kadar benimsediğimiz bir markanın çocuklarımız için böylesine güzel bir proje başlatmış olması mutluluk verici.

Sağlıklı ve Mutlu bir gün geçirmeniz dileğiyle.

Sevgiler.