• none
  • none
  • none
  • none
  • none
  • none

ROLLS – ROYCE GHOST FAMILY İLE PRENSES GİBİ HİSSETMEK

Otomobil dünyasında prestij ve zarafetin karşılığı Rolls – Royce dersek abartmış olmayız sanırım. İçine bindiğiniz andan itibaren bütün ruh haliniz kesinlikle değişiyor. Kendinize güveniniz artıyor, otomobile güveniniz artıyor. İçerideki konfor sizi o kadar şımartıyor ki inmek istemeyebilirsiniz. Sanırım bütün bayanlar bu otomobilin içinde kendisini prenses gibi hissedecektir. Tabi ne de olsa İngiltere Kraliçesi Elizabeth’in özel izni ile yurt dışına satılabiliyor.

Ghost Family kesinlikle baştan çıkarıcı, basit ama inanılmaz derecede gelişmiş bir otomobil. İçerisi oynayabileceğiniz birçok teknolojik oyuncakla donatılmış. Örneğin; hızınızı, devrinizi ve önemli verileri cama yansıtan teknoloji olarak bilinen ‘heads up display’ en enterasan detaylardan biri.

Pekiii Lüks marka Rolls Royce’un kaputunda ki zarif şekli biliyor muydunuz? Kendisine halk dilinde “emily” diyorlar. Şekil, tasarımcının sevgilisini temsil ediyor. Orijinal adı ise “spirit of ecstasy” (yeniliğin ruhu).

Arka kapıların terse açılıyor olması, sabit RR harfli jantları, kapıların içlerine gizlenmiş şemsiyeler ve arka kapıların bir düğme ile kapatılması başka hiçbir bir markanın veremeyeceği prestiji ve ayrıcalığı otomobil sahibine hissettiriyor.

Arka yolcu bölmesi daha doğrusu otomobil sahibinin en çok vakit geçirdiği kısım; ek uzunluğu, genişliği, sunroofu ve kaşmir karışımı tavan kaplaması ile konfor alanını arttırıyor. Koltuk arkalarındaki ekranlar ise yolculuğunuzun daha da keyifli hale gelmesine yardımcı oluyor. Böylece çok uzun seyahatlerden sonra bile kendinizi rahat ve sakin hissetmenize sebep oluyor.

Son olarak bilmeyenler için Rolls – Royce nasıl doğdu derseniz.

Henry Royce 1884’te elektronik ve makine üreten bir fabrika kurdu. 1904’te ilk otomobilini yaptı. Aynı yıl Londra’da otomobil satan Charles Rolls’la tanıştı. İkili işbirliği yapmak üzere anlaştı. Royce’un yaptığı otomobilleri Rolls satmaya başladı. Böylece otomobillerin adı “Rolls Royce” oldu.

Mutlu bir gün dileğiyle.

Sevgiler,

 

Ceyda Akyol