• none
  • none
  • none
  • none
  • none

PRESTİJLİ IF DESIGN 2015 ÖDÜLÜ HYUNDAI i20’NİN

Geçen hafta sonunu Hyundai i20 ile birlikte geçirdik. Müthiş konforlu ve keyifli geçen hafta sonunda belki bildiğiniz, belki bilmediğiniz benim ilgimi çeken oldukça güzel haberler aldım.  Başlıktan da anlayacağınız gibi dünyaca ünlü IF Design 2015 Ödülleri, ürün kategorisinde “Yılın En İyi Otomobil Tasarımı ödülünü Hyundai i20″ kazandı. Yeni i20, sofistike tasarımı ve üstün konfor vaat eden iç mekanıyla jüri üyelerinden tam puan aldı.

IF Design kim diye merak edenler için; Almanya başta olmak üzere tüm dünyanın en saygın tasarım kuruluşlarından biri, 60 yıldan bu yana kesintisiz olarak belirli kategorilerde yılın en iyi tasarımlarını seçmesiyle ünlü.

Yeni Nesil i20, sportif, modern ve çekici görüntüsüne ek olarak sade ve zarif hatlarıyla bu önemli ödülü fazlasıyla hak etmiş gibi görünüyor.

Bir diğer muhteşem haber ise Hyundai Assan İzmit Fabrikasının, 3 vardiya ile yılda toplam 200.000 adet Yeni i10 ve Yeni i20 üretecek olması. Bu iki modelin dünyadaki tek üretim merkezi konumundaki fabrika, henüz üretime aldığı Yeni i20’den 2014 yılında 25 bin adet, 2015 yılında da 110 bin adetlik ihracat gerçekleştirmeyi planlıyor.

Türk işçisinin emeğiyle üretilen yeni Hyundai’ler, design ödülleri ile birlikte kalbimizi de kazandı…