• none
  • none
  • none
  • none
  • none
  • none
  • none

MULSANNE İLE İLK TANIŞMA

Mulsanne ile ilk tanışmamız, Bentley İstanbul’un 21-22 Ağustos tarihlerinde Berlin’de gerçekleştirdiği test sürüşü organizasyonu ile oldu. Bu nefis organizasyonda iştah açıcı 5 Bentley modeli vardı.  Flying Spur V8, Continental GT V8, Continental GT V8 S, Continental GT W12 ve tabiî ki Mulsanne…

Otelin kapısında bizi bekleyen bu muhteşem modellerden istediğimizi test sürüşü için seçmemiz söylendiğinde hiç tereddüt etmeden Mulsanne’a yöneldim. 5,5 metre uzunluğu,  2,6 tonluk ağırlığı ile yolda 10 metrekareden daha büyük bir alanı kaplıyor olması nedeniyle kolay kolay bir kadının sürmek için cesaret edemeyeceği bir modeldi. Malum biz kadınlar hep daha küçük otomobilleri severiz J Ama 5 model içindeki en pahalı otomobil olması ve ağır duruşu beni kendisine çekmişti.

Dışarıdan baktığınızda kaslı gövdesi ve güçlü duruşuyla kontrolü zor gibi görünse de, koltuğuna oturduğunuz anda bu gücün emirlerinize amade olduğunu hissetmek müthiş bir duygu . Kendinizi güvende hissetmek bu olsa gerek.

Mulsanne tam bir el işçiliği harikası ; aracın şasini oluşturmak için 125 saatlik insan gücüne ihtiyaç duyuluyor. Sadece direksiyonun deri kaplanması 15 saat zaman alıyor. Tabii çapraz dikiş istendiği takdirde ise bu süre 45 saate kadar çıkabiliyor. Tüm bu zaman inanılmaz geliyor insana. Mulsanne’dan haftada sadece 12 tane üretilebiliyor.

Otomobil hem sürücü hem de yolcu koltuğunda oturanlar için öyle büyük konforlar sunuyor ki;  gelişmiş navigasyon sistemi, ön ve arka koltuklarda ki masaj ve kişisel havalandırma sistemi, özel kristal şampanya kadehleriyle birlikte buzlu camdan şişe soğutucusu, arka koltuk eğlence sistemi, açık kalan kapıları otomatik kapatması, ek vale anahtarı… aklıma ilk gelenler.

Biz kadınlar için bir otomobilde ki en önemli özelliklerden biri de renk seçimi. Mulsanne 114 dış ve 27 iç renk alternatifi ile tüm donanımı gibi burada da sınırları zorluyor.

Anlayacağınız Mulsanne ile Bentley otomotiv alanında bir “Haute Couture” yaratmış.

 

Not: Mulsanne adını; Bentley’in altı kez kazandığı efsanevi ‘Le Mans 24 Hours’ yarışının rotasındaki ünlü Mulsanne dönemecinden alıyor.

 

Sevgiler,

 

Ceyda Akyol