BENTLEY FLYING SPUR RÜZGARI

Geçtiğimiz günlerde GQ Bar’da düzenlenen özel bir davetle yeni Bentley Flying Spur ile tanıştık. Davete iş, sanat ve cemiyet dünyasının önde gelen isimleri katıldı. Dubai Buddha Bar’ın DJ’i Nicholas’ın müzikleri ve dünyanın en sevilen şampanya markalarından biri olan Moet & Chandon’un eşlik ettiği bu keyifli gecede her şey Bentley’in lüks sınıfına yakışır şekildeydi.

bentley

Muhteşem el işçiliğinin yanı sıra şık tasarımı ve üstün teknolojisiyle 600 bin Euro’luk yeni Bentley Flying Spur’e birlikte bir göz atalım.

Kadın olarak fiyatından sonra beni en çok etkileyen tabii ki rengi oldu. Siyah rengin asaleti ve ağırlığı tartışılmaz. Özellikle iş adamlarının otomobilde vazgeçilmez rengidir. Ama siyah renkten sıkılan ve farklı alternatif arayanlara en az siyah kadar iddialı bir renk olan “Damson” şiddetle tavsiye edilir.

bentley flying spur 1

İç döşemede kullanılan açık renkler Flying Spur’ü daha da çekici hale getirirken, açık renk tercih etmeyenler için de 12 farklı renk alternatifi bulunmakta.

Otomobile binip parmaklarınızın ucunda hissettiğiniz el yapımı iç tasarım size lüksü sonuna kadar yaşatırken, koltuklardaki özellikle bel destekleme fonksiyonunun 14 farklı ayarı bulunuyor. Bu da gösteriyor ki son yıllarda tüketici, otomobilin teknik özellikleri ve tasarımının yanı sıra ergonomiye de önem veriyor.

bentley flying spur 2

Yeni Flying Spur’ün şıklığı, daha alçak ve daha geniş görünüme sahip yapısı, keskin hatları ve arka tekerleklerin üzerindeki kaslı görünüm, otomobile daha sportif, güçlü ve dinamik bir hava katmış.

Bentley’in misyonunun “iyi, hızlı ve sınıfının en iyisi bir otomobil yaratmak” olduğunu düşünürsek sanırım performansından bahsetmeme gerek kalmayacak.

Bütün bunların yanında benim en çok beğendiğim yeri ise ön çamurluklardaki Bentley’in “B” motifinin yer aldığı yeni ve çarpıcı hava girişleri. Hani biz kadınlar makyaj yaparız ama bir eyeliner ile daha da çekici hale geliriz ya tam da onun gibi “küçük ama etkili bir dokunuş” olmuş.

Son olarak meraklıları için yeni Flying Spur iki ayrı üretimi bulunmakta Flying Spur W12 ve Flying Spur W12 Mulliner.

Bu eşsiz sürüş keyfini ve lüksü bir gün herkesin tatması dileğiyle.

Sevgiler,